NKF nr 40
02-2006
Oglądaj
DZIWOLĄG
Operator filmowy Marek Norek opowiada o swojej drodze twórczej - nie dostał się na studia reżyserskie, zajął się fotografowaniem, potem realizował filmy amatorskie, wreszcie podjął pracę w Studiu Filmów Animowanych. Zrealizował własny film "Bęben". Ostatnio nakręcił film "Dziwoląg", który miał premierę w Nowohuckim Centrum Kultury. Pokazuje on pierwszych fotografów Nowej Huty i warunki życia w latach 50-tych.
Reportaż kończy fragment filmu z udziałem Wiktora Pentala.

KOTŁOWNIA
Materiał poświęcony Galerii Stara Kotłownia, w której zorganizowano wystawę prac Eugeniusza Gerlacha. Ujęcia pokazują autora umieszczającego swoje obrazy w przestrzeni postindustrialnej, na starych kotłach i urządzeniach. Eugeniusz Gerlach opowiada o swoich związkach z Nową Hutą o działającej w latach 60. grupie plastyków "Grupa Nowa Huta" i o znakomitych warunkach, jakie niegdyś stwarzano tu artystom.
Wypowiada się także Krzysztof Kuczmański - dyrektor Przedsiębiorstwa Usług Turystycznych i Hotelarskich, na którego terenie znajduje się Galeria Stara Kotłownia.

MISS POLONIA NOWA HUTA 2006
Organizatorem wyborów jest Głos - Tygodnik Nowohucki i Rores Models. Widzimy dziewczyny prezentujące się w strojach kąpielowych. Do kamery wypowiadają się:
Miss Polonia Nowa Huta Magdalena Ślufarska - studentka Akademii Rolniczej w Krakowie i
Miss Czytelników Głosu Katarzyna Ziomek - studentka UJ.
Wypowiedzi ilustrują prywatne fotografie dziewczyn.

realizacja: Jerzy Ridan
Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida Magiczny Kraków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego